Navštivte naše krásné Beskydy.

Provozní doba: Po - Ne: 10 - 22h
+420 602 203 047
ubytovani@masarykovachata.cz

Aktuality

Oslava 90 let Masarykovy chaty na Beskydě

1.10.2014

Dne 28.9.2014 proběhla oslava 90 let od založení Masarykovy chaty na Beskydě!

Turistická Masarykova chata na Beskydě byla vybudována zásluhou odboru KČST v Moravské Ostravě před 90 lety. Na počest uvedení Bohumila Patera do Síně slávy české turistiky, byla na Masarykově chatě odhalena pamětní deska, kterou si tento tehdejší předseda KČST, rodák z Lukavce, náležitě zaslouží.
Byl také vztyčen historický sloup česko-slovenské vzájemnosti!

Tým Masarykovy chaty pro Vás připravil výborné jídlo a pití. Mohli jste se těšit například na naši specialitu Masarykův guláš nebo na rožněné sele, domácí kynuté haferové (borůvkové) knedle a polévky.

K poslechu a tanci hrála folklorní skupina Olza a Muzička spod Gruňa (SK).

Již od brzkého rána nám přálo počasí, bylo slunečno s krásným výhledem na Lysou Horu. V dopoledních hodinách jsme se v hojném počtu sešli před Masarykovou chatou. Proběhlo oficiální zahájení se slavnostní fanfárou. Přivítali jsme vážené hosty a poté se před zraky všech přítomných odhalila pamětní deska Bohumila Patera. Následovalo zapálení Vatry vzájemnosti Čechov a Slovákov a na státní hranici proběhlo vztyčení historického sloupu česko-slovenské vzájemnosti. Po oficiálním programu se do večerních hodin hodovalo, oslavovalo a pochodovalo po okolí. Při zkoumání krás okolní přírody turisté vytvářeli nové vztahy a utužovali ty letité. Návštěvníci si tuto slávu pochvalovali a my věříme, že na ni budou ještě dlouho vzpomínat. Všechny naše zásoby se snědly a vypily, což je skvělé!


V rámci akce se prodávaly Pamětní listy, z jejichž prodeje bylo za každý kus odevzdáno 10,. Kč na výstavbu Bezručovy chaty KČT na Lysé Hoře. 

Proto bychom touto cestou chtěli poděkovat všem zúčastněným a KČT za podporu!
Tým Masarykovy chaty


Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.


V příloze naleznete pozvánku nejen k oslavám výroční 90 let od založení Masarykovy chaty na Beskydě, ale i pozvánku na uvedení Bohumila Patera do Síně slávy české turistiky.

Aktivity u nás

Cyklotrasy

Turistika

Sauna

Když prší

Další aktivity

Rezervace on-line

Vyberte si volný termín, rezervujte a přijeďte.

Napište nám

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nám napsat.

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Webkamera

Podívejte se jak je u nás.

Lokalita Masarykovy chaty

Chata se nachází v Beskydech, na pomezí České a Slovenské republiky, přibližně 1,5 km daleko od rozcestí na Bumbálce.

Mapa