MENU

Po náročném dni doporučujeme využítí našich saun. Už odnepaměti je prokázáno, že saunování má blahodárný účinek na lidské tělo. Ať už po sportovním výkonu, pro zvýšení imunity a nebo jen tak pro zahřátí těla i mysli Vám doporučujeme využití našich dvou saun, sauny finské a infra sauny.

Finská sauna

V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky jako jsou endorfiny. Neexistuje žádná doporučená doba, po kterou se máte vyhřívat. Platí zde zlaté pravidlo dokud se vám to líbí, přesto je nutno dbát na pocity pálení nosu a kůže obličeje a zvýšeného pocitu horka. Obvykle k němu dochází kolem 15 minut podle teploty vzduchu v sauně

Infrasauna

Infrasauna pracuje pomocí vyzařování infračervených paprsků.

Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělových tkání. Dostane se až do hloubky více jak 4 cm. Vše proběhne zcela přirozeně - svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. Infrasauna má energii nastavenou tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Produkování potu v infrasaunách je až třikrát vyšší - při okolní teplotě již okolo 45 – 60°C.

Infrasauna je vhodná i pro osoby s onemocněním srdce.

Až se prohřejete v sauně můžete k ochlazení použít sprchový kout nebo naši unikátní ochlazovnu, která hraje všemi barvami duhy.

K odpočinku mezi jednotlivými saunovacímy cykly můžete využít odpočívárnu, kam si můžete přinést knihu zapůjčenou v naší knihovně. Pro prohloubení zážitku Vám nabízíme i široký výběr relaxační hudby. Při saunování nesmíte zapomenout na velice důležity pitný režim, proto využijte servis z našeho výčepu. Rádi Vás diskrétně obsloužíme.

Samozřejmostí je zapůjčení saunovacích prostěradel a ručníků.

Děti do 15let pouze za doprovodu dospělé osoby.

Saunu nedoporučujeme těhotným ženám a lidem s postižením srdce (finská sauna). Při kožních chorobách je nutno se poradit s lékařem. Rozhodně není vhodné s takovouto chorobou chodit do veřejné sauny. Do sauny by neměl chodit ani člověk s horečkou.

 

Ceník

Finská sauna                                150 Kč hod / osoba

3 a více osob                                100 Kč hod / osoba

 

Infra kabina                                  100 Kč hod / osoba

 

Uzavřená společnost obě sauny      600 Kč / hod