MENU

Na konci hektického dne doporučujeme dopřát si saunování v našem zařízení. Odvěká praxe saunování prošla zkouškou času a prokázala řadu blahodárných účinků na lidský organismus. Ať už jste právě dokončili sportovní výkon a potřebujete uvolnit svaly, chcete posílit imunitní systém nebo si jen toužíte prohřát tělo a mysl, naše dvě sauny jsou vám k dispozici. Nabízíme tradiční finskou saunu i infračervenou saunu, obě navržené tak, aby poskytovaly maximální pohodlí a relaxaci. Dopřejte si tedy zaslouženou péči o sebe a vstupte do světa omlazení s našimi saunami.

Finská sauna

V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky jako jsou endorfiny. Neexistuje žádná doporučená doba, po kterou se máte vyhřívat. Platí zde zlaté pravidlo dokud se vám to líbí, přesto je nutno dbát na pocity pálení nosu a kůže obličeje a zvýšeného pocitu horka. Obvykle k němu dochází kolem 15 minut podle teploty vzduchu v sauně

Infrasauna

Infrasauna pracuje pomocí vyzařování infračervených paprsků.

Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělových tkání. Dostane se až do hloubky více jak 4 cm. Vše proběhne zcela přirozeně - svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. Infrasauna má energii nastavenou tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Produkování potu v infrasaunách je až třikrát vyšší - při okolní teplotě již okolo 45 – 60°C.

Infrasauna je vhodná i pro osoby s onemocněním srdce.

Až se prohřejete v sauně můžete k ochlazení použít sprchový kout nebo naši unikátní ochlazovnu, která hraje všemi barvami duhy.

K odpočinku mezi jednotlivými saunovacímy cykly můžete využít odpočívárnu, kam si můžete přinést knihu zapůjčenou v naší knihovně. Pro prohloubení zážitku Vám nabízíme i široký výběr relaxační hudby. Při saunování nesmíte zapomenout na velice důležity pitný režim, proto využijte servis z našeho výčepu. Rádi Vás diskrétně obsloužíme.

Samozřejmostí je zapůjčení saunovacích prostěradel a ručníků.

Děti do 15let pouze za doprovodu dospělé osoby.

Saunu nedoporučujeme těhotným ženám a lidem s postižením srdce (finská sauna). Při kožních chorobách je nutno se poradit s lékařem. Rozhodně není vhodné s takovouto chorobou chodit do veřejné sauny. Do sauny by neměl chodit ani člověk s horečkou.

 

Ceník

Finská sauna                                400 Kč hod

Infra kabina                                  300 Kč hod

Obě sauny                                    700 Kč hod