MENU

 

Dejte si u nás něco dobrého,

v naší restauraci s domácí kuchyní, kde Vám uvaříme regionální speciality i naše vlastní dobroty, které jsou inspirovány starými místními recepturami.

 Jídelní lístek  

Polévka je grunt, o tom žádná, proto u nás nesmí chybět. Ať je to zelňačka, fazolačka či vývar, všechny polévky podáváme s krajícem chleba, jak se na Valašsku sluší a patří.

Valachy je inspirována Valašská tortilla neboli bramborová lokše podle starodávného receptu. Můžete ji ochutnat v masové i vegetariánské variantě - aktuální nabídku najdete na tabuli, případně se neváhejte zeptat obsluhy, která Vám ráda pomůže s výběrem. Beskydy jsou známé výrobou sýrů a bryndzy, i tohle najdete v našem menu. Příznivci lehčího stravování si mohou dát Grilovaný sýr na marinované řepěa salátku s medem a ořechy.

Kombinovat na Beskydě světovou kuchyni s místními pochutinami, proč ne? Pastrami pocházející z New Yourku si u nás můžete dát tzv. "po valašsku", jako Pastrami z Beskyd . V opečeném chlebu ochutnáte valašské uzené na grilu s křenovou omáčkou. Pro ty, co neradi ochutnávají nové pokrmy a sází na osvědčenou klasiku, máme staré dobré klasiky jako třeba Grilovaná žebra, Pomalu pečené vepřové koleno nebo Pečené kachní stehno. Určitě Vám můžeme doporučit náš léty ověřený Masarykův guláš. Rozumíme, že někdy Vám přijde k chuti něco smaženého, v našem menu proto najdete několik variant. Pokud jste příznivci sladkých jídel, rozhodně musíte ochutnat Domácí borůvkové knedlíky se skořicí, cukrem a máslem. Pokud nejste zvyklí na velká sladká jídla, nevadí, připravíme vám Borůvkový knedlík jako dezert.

Nezbývá nic jiného, než Vám popřát dobrou chuť!